Polski Związek Niewidomych „EDEN” Sanatorium Uzdrowiskowe Ośrodek Leczniczo Rehabilitacyjny im. M. M. Kaczmarka w Ciechocinku

Uzdrowisko Ciechocinek

Ciechocinek to najbardziej znany i ceniony polski kurort, od lat przyciągający gości nie tylko walorami leczniczymi ale również niepowtarzalnym klimatem, wszechobecną zielenią, urokiem zabytków i miejsc spacerowych.

Tężnie – najbardziej znany ciechociński zabytek

Uzdrowisko posiada unikalne walory przyrodolecznicze i bogatą przeszłość historyczną związaną z tradycjami przemysłu solnego. Jego osobliwością są zbudowane z drewna tężnie solankowe, których działanie polega na wytwarzaniu dużej ilości ozonu i nasycaniu powietrza wilgocią. Dzięki temu mikroklimat wokół tężni przypomina klimat nadmorski, ze wszystkimi jego właściwościami leczniczymi i hartującymi.

Fontanny: Grzybek i Jaś i Małgosia

Najcenniejszym bogactwem kurortu są solanki i wody siarczanowe. Warto również wspomnieć o tym, iż kurort zaliczany jest do miejscowości, w których notuje się najmniejszą ilość opadów rocznie, co wpływa dodatkowo na jego walory leczniczo-wypoczynkowe.

Teatr Letni i Muszla Koncertowa w Parku Zdrojowym

W kurorcie znajduje się szereg wartych zobaczenia obiektów. Wśród nich między innymi secesyjny, drewniany Teatr Letni, jeden z trzech tego typu w Europie. Charakterystyczną budowlą jest także drewniana Muszla Koncertowa w Parku Zdrojowym, neogotycki budynek kościoła parafialnego, drewniana cerkiewka i Dworek Mościckiego, będący obecnie rezydencją Prezydenta RP. Koniecznie trzeba też obejrzeć zabytkowe budynki Łazienek oraz fontanny: Grzybek oraz Jaś i Małgosia.

Aleja i staw w Parku Zdrojowym

Ciechocinek słynie ze wspaniałych terenów zielonych, na które składają się między innymi parki uzdrowiskowe: Zdrojowy, Tężniowy, Sosnowy, zegar kwiatowy, dywany kwiatowe, liczne skwery, zieleńce i parki przy sanatoriach oraz szpalery drzew wzdłuż ciechocińskich ulic. Więcej o naszej ofercie można przeczytać w dziale Wypoczynek Ciechocinek

Impresje Artystyczne i Festiwal Operowo-Operetkowy

Jeśli uzdrowisko to Ciechocinek, jeśli Ciechocinek to Eden…W uzdrowisku jest też czas na relaks i rozrywkę. Latem odbywają się tu znane w kraju i zagranicą z festiwale: Kultury Romów, Operowo – Operetkowy, Impresje Artystyczne. Ponadto na uwagę zasługują: Festiwal Piosenki Strażackiej, Festiwal Folkloru Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, Bieg Solny, Dni Ciechocinka, Spotkania Teatralne.

UL. SŁOŃSKA 15, CIECHOCINEK

(+48) 54 283 62 10

(+48) 54 283 60 82

EDEN@EDEN-CIECHOCINEK.PL

Skip to content