https://eden-ciechocinek.pl/wp-content/uploads/2016/09/1-3.jpg

https://eden-ciechocinek.pl/wp-content/uploads/2016/09/2-4.jpg

https://eden-ciechocinek.pl/wp-content/uploads/2016/09/3-2.jpg

https://eden-ciechocinek.pl/wp-content/uploads/2016/09/4-2.jpg

Uzdrowisko Ciechocinek

Ciechocinek to najbardziej znany i ceniony polski kurort, od lat przyciągający gości nie tylko walorami leczniczymi ale również niepowtarzalnym klimatem, wszechobecną zielenią, urokiem zabytków i miejsc spacerowych.

tężnie – najbardziej znany ciechociński zabytek

Uzdrowisko posiada unikalne walory przyrodolecznicze i bogatą przeszłość historyczną związaną z tradycjami przemysłu solnego. Jego osobliwością są zbudowane z drewna tężnie solankowe, których działanie polega na wytwarzaniu dużej ilości ozonu i nasycaniu powietrza wilgocią. Dzięki temu mikroklimat wokół tężni przypomina klimat nadmorski, ze wszystkimi jego właściwościami leczniczymi i hartującymi.

fontanny: Grzybek i Jaś i Małgosia

Najcenniejszym bogactwem kurortu są solanki i wody siarczanowe. Warto również wspomnieć o tym, iż kurort zaliczany jest do miejscowości, w których notuje się najmniejszą ilość opadów rocznie, co wpływa dodatkowo na jego walory leczniczo-wypoczynkowe.

Teatr Letni i Muszla Koncertowa w Parku Zdrojowym

W kurorcie znajduje się szereg wartych zobaczenia obiektów. Wśród nich między innymi secesyjny, drewniany Teatr Letni, jeden z trzech tego typu w Europie. Charakterystyczną budowlą jest także drewniana Muszla Koncertowa w Parku Zdrojowym, neogotycki budynek kościoła parafialnego, drewniana cerkiewka i Dworek Mościckiego, będący obecnie rezydencją Prezydenta RP. Koniecznie trzeba też obejrzeć zabytkowe budynki Łazienek oraz fontanny: Grzybek oraz Jaś i Małgosia.

aleja i staw w Parku Zdrojowym

Ciechocinek słynie ze wspaniałych terenów zielonych, na które składają się między innymi parki uzdrowiskowe: Zdrojowy, Tężniowy, Sosnowy, zegar kwiatowy, dywany kwiatowe, liczne skwery, zieleńce i parki przy sanatoriach oraz szpalery drzew wzdłuż ciechocińskich ulic. Więcej o naszej ofercie można przeczytać w dziale Wypoczynek Ciechocinek

Impresje Artystyczne i Festiwal Operowo-Operetkowy

W uzdrowisku jest też czas na relaks i rozrywkę. Latem odbywają się tu znane w kraju i zagranicą z festiwale: Kultury Romów, Operowo – Operetkowy, Impresje Artystyczne. Ponadto na uwagę zasługują: Festiwal Piosenki Strażackiej, Festiwal Folkloru Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, Bieg Solny, Dni Ciechocinka, Spotkania Teatralne.

Jeśli uzdrowisko to Ciechocinek, jeśli Ciechocinek to Eden…

https://eden-ciechocinek.pl/wp-content/uploads/2016/09/5-2.jpg

https://eden-ciechocinek.pl/wp-content/uploads/2016/09/6-2.jpg

https://eden-ciechocinek.pl/wp-content/uploads/2016/09/7-2.jpg

https://eden-ciechocinek.pl/wp-content/uploads/2016/09/8-2.jpg

Fatal error: Uncaught ArgumentCountError: Too few arguments to function wpgs_strip_htm(), 1 passed and exactly 2 expected in /wp-content/plugins/gspeech/includes/display-functions.php:215 Stack trace: #0 [internal function]: wpgs_strip_htm(Array) #1 /wp-content/plugins/gspeech/includes/display-functions.php(271): preg_replace_callback('/{gspeech( styl...', 'wpgs_strip_htm', '{gspeech style=...', 2) #2 [internal function]: wpgs_prepare_html('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /wp-includes/functions.php(4556): ob_end_flush() #4 /wp-includes/class-wp-hook.php(288): wp_ob_end_flush_all('') #5 /wp-includes/class-wp-hook.php(312): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /wp-includes/plugin.php(478): WP_Hook->do_action(Array) #7 /wp-includes/load.php(947): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /wp-content/plugins/gspeech/includes/display-functions.php on line 215